W zgodzie z przyrodą, czyli Układanka – dzikie zwierzęta

Gry edukacyjne cieszą się coraz większym zainteresowaniem – zarówno wśród rodziców, jak i ich pociech. A to dlatego, że stanowią znakomite połączenie zabawy z walorami dydaktycznymi. Dzięki takim grom możliwe jest nabywanie nowych umiejętności oraz poznawanie i nazywanie nowych przedmiotów, zwierząt, itp.

Doskonałym przykładem tego, jak gry edukacyjne mogą wpłynąć na rozwój malucha jest Układanka – dzikie zwierzęta (http://szkolnis.pl/pl/p/Ukladanka-dzikie-zwierzeta/654). Składa się ona z 8 drewnianych elementów, które przedstawiają, np. lwy, żyrafy, wielbłądów, hipopotama, foki. Dzięki temu dziecko poznaje nowe zwierzęta i uczy się ich nazw. Zapamiętywanie jest łatwiejsze, ponieważ umożliwia to atrakcyjna forma nauki. Drewniane klocki dodatkowo posiadają uchwyty, co pozwala na ich zawieszanie w dziecięcym pokoju.  Układanka przeznaczona jest dla dzieci już powyżej 10. miesiąca życia. Jest przy tym bezpieczna, ponieważ nie zawiera małych – łatwych do połknięcia elementów. Doskonale sprawdza się również w przypadku przedszkolaków.

Identyczne walory edukacyjne ma Układanka – dzikie zwierzęta 2 (http://szkolnis.pl/pl/p/Ukladanka-dzikie-zwierzeta-2/657). Puzzle składają się 5 elementów. Przedstawiają: żyrafę, słonia, jeża, lwa, tygrysa. Wykonane są z kolorowych klocków, co pozytywnie wpływa na ich odbiór. Są przy tym wytrzymałe, ponieważ wykonane zostały z drewna.

Układanka z serii Dzikie zwierzęta to doskonały przykład tego, jak w prosty sposób można zachęcić dziecko do poznawania świata i elementów przyrody. Zachęca do tego barwna kolorystyka oraz ciekawa forma klocków. Atutem jest też bez wątpienia przystępna cena.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*