Nauka pisania i liczenia w formie zabawy

Jak zachęcić dziecko do poznawania liter i cyfr? Co zrobić, by nauka nie kojarzyła się z nudą i przykrym obowiązkiem już od najmłodszych lat? W tym przypadku należy wykorzystać fakt, że dzieci uwielbiają spędzać czas na zabawie. Dlatego nieocenione pod tym względem będą gry edukacyjne.

  • Literki w pudełku

Literki w pudełku (http://szkolnis.pl/pl/p/Literki-w-pudelku/875) to doskonały przykład tego, jak poprzez zabawę zachęcić dziecko do poznawania liter, a nawet czytania. Nie jest to typowa układanka, jednakże doskonale spełnia walory dydaktyczne. Na zestaw składa się ażurowa podstawka oraz litery. Dzięki temu dziecko może poznawać poszczególne litery alfabetu, a potem – w miarę nowych umiejętności – tworzyć pojedyncze wyrazy i proste zdania.

Na początku gra wymaga obecności rodziców, którzy wytłumaczą dziecku, co to za literki i jak je odczytywać. Z czasem pociecha może samodzielnie uczyć się czytać, układając mniej lub bardziej skomplikowane konstrukcje z literek.

Gra Literki w pudełku przeznaczona jest dla dzieci powyżej 4 lat.

  • Cyferki w pudełku

Cyferki w pudełku (http://szkolnis.pl/pl/p/Cyferki-w-pudelku/874) to gra edukacyjna, która ułatwia naukę cyferek. Dzięki niej dziecko poznaje proste cyfry oraz bardziej skomplikowane liczby. Na dalszym etapie może też poznawać najważniejsze działania matematyczne. A wszystko to w formie świetnej zabawy. Do dyspozycji malucha jest ażurowa tablica oraz zestaw cyferek i znaków działań matematycznych.

Gra wyróżnia się wysoką jakością wykonania oraz estetyką wykończenia. Przeznaczona jest dla dzieci powyżej 4. roku życia.

Poznawanie liter i cyfr wcale nie musi być dla dziecka nużącym zajęciem. W nauce pomogą gry edukacyjne, dzięki którym nabywanie umiejętności będzie przede wszystkim doskonałą zabawą.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*